Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie de urmas potrivit legii 192/2015
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie de urmas potrivit legii 192/2015

Buna seara,
Sotul meu pensionat din minerit in septembrie 2010 ,n a mai apucat sa se bucure de recalculare pt ca a decedat in aprilie 2018.Fiica noastra,eleva,beneficiaza de pensia de urmas.Intrebarea mea este daca ea va beneficia de recalculare potrivit legii 192.?
Va multumesc.
Liliana Iman
Ce stagiu complet de cotizare avea soțul ?
A avut un stagiu complet de 20 de ani .A fost pensionat la 45 de ani din gr 1 de munca
In opinia mea pensia de urmas va intra in recalculare pe legea 221/2018.
Multumesc