Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Control ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Control ITM

Bună ziua! Sunt administrator la SRL-ul unde soțul meu este asociat unic. Nu am contract de muncă, dar prestez servicii de coafură și alte activități de infrumusetare. Ce documente sunt necesare in cazul unui control ITM?
Sunteti titulara a unui PFA ?
Nu. Sunt administrator la Srl-ul unde sotul meu este asociat unic. Nu am CIM nici cu Srl-ul, nici in altă parte.

Cornel Vasile a scris:

Sunteti titulara a unui PFA ?

Nu este obligatoriu ca un asociat sau administrator de SRL sa aiba contract de munca ... exercitarea atributiilor se face in baza actului constitutiv al societatii sau al contractului de mandat.