Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Apomentru amplasat in boxa unuia dintre proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Apomentru amplasat in boxa unuia dintre proprietari

Buna ziua,

Cladirea are apomentrul principal amplasat in boxa unui proprietar. Respectivul proprietar doreste mutarea apometrului, pe motiv ca nu mai doreste sa fie nevoit sa primeasca reprezentantii companiei de utilitati pentru cirire, reparatii, etc.
Este proprietarul indreptatit sa solicite asta? Si daca da, cine trebuie sa suporte cheltuielile? Proprietarul in cauza sau asociatia?
Multumesc!
Va multumesc frumos!