Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț

Bună seara. Am și eu o problema. În acest moment sunt în Germania. Și as vrea sa divorțez fără sa merg în România. Se poate?
Da, de poate. Trebuie să vă angajați un avocat sa faca demersurile pentru înregistrarea acțiunii si sa va reprezinte in intanta. Luati legatura cu un avocat( recomandat sau de pe forum) si o sa va explice in privat toti pasii.
Bineînțeles!
Contractați servicii avocațiale, acesta vă va reprezenta însă va trebui să îi faceți și o procură specială sau măcar să faceți dovada că munciți în străinătate pentru ca acțiune să nu se respingă ca nesusținută!
Pot sa va contactez ?

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Bineînțeles!
Contractați servicii avocațiale, acesta vă va reprezenta însă va trebui să îi faceți și o procură specială sau măcar să faceți dovada că munciți în străinătate pentru ca acțiune să nu se respingă ca nesusținută!

Sigur, vă rog!