Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acces racordare coloana gaze in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acces racordare coloana gaze in bloc

Buna ziua, in blocul de 4 etaje unde m-am mutat exista o coloana de gaze cu 2 vecini intepati in ea, la etajul 3 si la etajul 1 , sub mine, eu locuind la etajul 4.Eu doresc sa ma racordez la teava de pe scara.Vecinul de de la et.3 mi-a dat acordul scris, dar primul ce a tras coloana, doreste o suma de bani nejustificata pentru acord.El lucrand in strainatate si la domiciliu este doar mama lui ce nu semneaza nimic fara sa ii spuna baiatul.
Ce optiuni am va rog, daca nu imi arata documentele si el ajunge doar o data pe an acasa, cand ar exista optiunea sa imi arate ceva din documente ?
Multumesc
tibyste 1234, utilizator
Depinde ce intelegeti dvs pentru nejustificat. Va dau un exemplu...un vecin si-a pus centrala...pe teava a dat 1900 lei.Cand a vrut altul sa isi puna,i s-a cerut jumatate.Asa este corect.
vali m, utilizator
Buna ziua, nejustificat ma refer la faptul ca nu se arata nici un document.
Nu despre suma este vorba, este vorba ca nu se prezinta documente cat sa reiasa suma solicitată.
Multumesc

vali m a scris:

Depinde ce intelegeti dvs pentru nejustificat. Va dau un exemplu...un vecin si-a pus centrala...pe teava a dat 1900 lei.Cand a vrut altul sa isi puna,i s-a cerut jumatate.Asa este corect.

Poate nu le mai are. Dar ce ar putea sa faca in situatia asta? Daca nu le are nu il mai despagubiti? Mergeti pe incredere...