Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta civila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta civila

Buna ziua, unde pot gasi o sentinta civila pronuntata in anul 1993?
la arhiva instantei care a pronuntat acea sentinta.
Fiind un dosar vechi, fizic clar nu va fi la arhiva instanței care a pronunțat soluția (au depozite în alte locații), însă mergeți la arhiva respectivei instanței și veți fi programat pt studiu în altă zi!
Probabil că dosarul nu mai exista fizic dar găsiți hotărârea respectiva.Va trebui să cunoașteți nr de dosar sau nr sentinței daca nu aveti aceste informații căutarea după numele părților va dura mai mult.