Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare stimulent de inserție
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare stimulent de inserție

Fetita mea a împlinit 1 an si 10 luni pe data de 18.05.2019 Eu m-am angajat pe data de 15.05.2019 pe data de 27.05.2019 sefu m-a concediat iar pe 28.05.2019 mi-a si întrerupt contractul de munca. Eu am vorbit cu el si a zis ca imi tine contractul pana pe 31.05.2019 dar nu s-a tinut de cuvânt si nu am semnat nimic pentru concediere. Daca ma angajez din nou cu data de 04.06.2019 o sa mai primesc acest stimulent???
Nu cred ca o sa mai primiti stimulent de insertie .

OUG 111/2010
art.17
(1) Dreptul la stimulentul de inserție prevăzut la art. 7 încetează cu ziua următoare celei în care:
....
b) beneficiarul nu mai realizează venituri supuse impozitului și nici nu se află în concediul pentru creșterea copilului;
....