Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... PLATA RATE CREDITE
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

PLATA RATE CREDITE

IN SITUATIA IN CARE O PERSOANA ARE IMPRUMUTURI LA MAI MULTE BANCI, RATELE ACESTORA DEPASIND SALARIUL IAR PERSOANA CU N_ARE NICI UN BUN PE NUMELE EI, CUM SE RECUPEREAZA DE CATRE BANCI CREDITELE ACORDATE? SPECIFIC CA EXISTA RESTANTE MARI LA PLATA RATELOR
In cazul popririi salariului pt plata restantelor se pot popri lunar si sume mai mici decat rata in sine, urmand ca pt satisfacerea creditorului sa se prelungeasca perioada de recuperare.
vi se va pune poprire pe salariu. in situatia dvs pana la 1/2 din salariu... creditele tot le veti plati insa cu costuri mult mai mari.

nu ati incercat o reesalonare sau perioada de gratie de la banci. studiati contractele de credit daca aveti vreo asigurare de viata atasata precum si corectitudinea aplicarii prevederilor contractuale:">
:offtopic:

User liana16

Va rugam frumos sa nu mai scrieti mesaje cu litere mari de tipar.In internet, acest fapt echivaleaza cu "a tipa".
Aveti optiunea editarii mesajului, astfel ca ar fi indicat sa va editati mesajul in sensul celor aratate anterior.
Va multumim anticipat! :)