Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare la alt loc de munca in timpul stimulentului ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare la alt loc de munca in timpul stimulentului de insertie

Buna ziua!Doresc sa cunosc si eu sa stiu daca procedez corect!Doresc sa imi schimb locul de munca ,de exemplu de la firma A la care lucrez in prezent doresc sa imi dau demisia incepand cu data de 03.06.2019 .La firma b la care voi incepe ca sa am continuitate trebuie sa semnez si sa fie inregistrat in revisal tot pe 3.06.2019 si prima zi de munca sa fie 04.06.2019?Este ok asa !Sunt nelamurita legat de ziua de incetare de 03.06 in conditiile in care 01-02 iunie pica in weekend si ultima zi de munca este 31.05.2019?Astept pareri !Ms frumos!
Data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii in baza noului c.i.m., pentru a nu exista vreun impediment pentru stimulent.