avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... incetare activitate firma cu angajate in concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

incetare activitate firma cu angajate in concediu pentru crestere copil

Buna ziua,
Ce se intampla cu contractele de munca ale angajatelor in concediu pentru crestere copil pana in anul 2020, in situatia in care firma isi inceteaza activitatea la 1 iulie 2019?
Multumesc!
Ce inseamna "isi inceteaza activitatea" ?
se inchide firma.
multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In acest caz, vor inceta acele c.i.m..
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim determinat in ccc Aida1989 Aida1989 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns in ceea ce priveste o situatie legata de un contract de munca pe perioada determinata. In iunie 2018 am ... (vezi toată discuția)
Încasare compensatorii în timpul concediului de creștere copil gabrielahin gabrielahin Buna ziua! Sunt in concediu crestere copil din iulie 2017. Perioada concediului se va finaliza in martie 2019. Banca la care lucrez se inchide. Activitatea si ... (vezi toată discuția)
Incetare contract munca Maria Adriana Marinescu Maria Adriana Marinescu Buna ziua, Am cateva intrebari legate de incetarea contractului de munca si am rugamintea sa imi transmiteti opinia dumneavoastra precum si baza ... (vezi toată discuția)