Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Bună ziua 3 frați mostenesc un teren de 1300 m . Unul dintre frati a facut o casă cu acte a înscrisuri la cartea funciară dar nu a facut dezmembrare.Casa apare pe cf.celorlalti frați inseamna că au dreptul la casă şi ei notaru aşa zice.
Prea putine date sa ne pronuntam.
Terenul e al tuturor celor 3. Teoretic casa e doar proprietatea celui care a construit. Practic trebuie sa vedem actele.