Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reluare activitate dupa CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reluare activitate dupa CIC

Buna ziua!

Imi puteti spune, va rog, care este termenul de depunere a cererii de suspendare CIC si acordare stimulent de insertie in cazul reluarii activitatii cu 5 luni inainte de implinirea varstei de 2 ani a copilului?
Beneficiarul drepturilor prevăzute de OUG 111/2010 este obligat să comunice în scris primăriei orice modificare intervenită în situația sa, de natură să determine încetarea sau suspendarea plății drepturilor, în termen de 15 zile lucrătoare de la apariția acesteia.