Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda radar acasa?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda radar acasa?

Buna ziua. Cred ca am fost surprins de radar in oras dar nu am fost oprit si nici nu a venit vreo masina după mine. Se poate sa primesc amenda acasa sau sa fiu chemat la sectie?

Mentionez ca depasisem viteza legala cu 50km/h+
mihaidragos, utilizator
Amenda nu va poate veni acasă, pentru că nu ați fost identificat. Poate veni o invitație proprietarului mașinii pentru a declara cine a fost șoferul în ziua respectivă, în acel loc.
Si daca proprietarul masinii.. sa presupunem ca nu stie?

latka a scris:

Amenda nu va poate veni acasă, pentru că nu ați fost identificat. Poate veni o invitație proprietarului mașinii pentru a declara cine a fost șoferul în ziua respectivă, în acel loc.

Va fi amendat pentru... neștiință. 1305 RON.