Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... discutii diverse
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

discutii diverse

are voie un locatar sa puna lant si lacat la gardul care este in jurul blocului?
~ Conținut șters la cerere ~
De regula terenul din jurul imobilelor de locuit in comun reprezinta domeniu public
Conform dispozitii in vigoare numai autoritatea publica locala poate dispune dupa propriul interes de utilizarea domeniului public
Prin restrictionarea accesului pe respectivul teren rezulta ca proprietarul a intentionat utilizarea exclusiva si in fapt a produs interventii asupra domeniului public