Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Accident mortal, motociclist 34 de ani
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Accident mortal, motociclist 34 de ani

Masina din fata motocicletei nu ii funcționau stopurile de frână iar fratele meu avea viteza, a franta brusc s-a dezechilibrat si a cazut pe contra sens , iar masina ce venea din sens de mers cu mare viteză l-a prins din plin ,a murit pe loc .
Bună seara.
Situația este destul de complexă, motiv pentru care v-aș sfătui să angajați un avocat.
Întâmplarea face că lucrez în acest domeniu, de 3 ani și 6 luni, colaborând cu o societate de avocatură care are ca activitate (95%) obținerea de despăgubiri din accidente rutiere grave și foarte grave.
În cadrul dosarului penal ce s-a constituit, se vor administra o serie de probe, cea mai importantă fiind expertiza tehnică auto, care va trebui să lămurească împrejurările producerii accidentului.
Dacă doriți lămuriri ori sfaturi cât mai complete și corecte, vă stau la dispoziție.
Cu stimă, Av. Hulea Ionuț-Marius.
Ati uitat sa puneti intrebarea.
Evenimentul rutier se cerceteaza de catre politia rutiera si parchet. Cel mai probabil se va dispune efectuarea unei expertize tehnice judiciare in specializarea auto.
A avut loc o coliziune între motocicletă și autoturismul din față?. Există vreo probă care să dovedească că lămpile stop ale autoturismului nu erau funcționale (ambele lămpi)? Situația este complexă. Va trebui să apelați la pofesionisti.
ing. Ioan Ciobanu