avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... E legal a se folosi poza mea si a altui coleg la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

E legal a se folosi poza mea si a altui coleg la relizarea unui calendar in cadrul firmei?

In cadrul firmei a fost facut un calendar anual ce contine poza mea si a altui coleg E legal asa ceva? Noi nu am fost intrebati daca suntem de acord sau nu.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Geanina DRIAN , Avocat 09:08, 14 Iunie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
este necesar acordul Dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Folosire imagini publicitare lazll lazll Buna ziua, As dori sa stiu daca este legal sa folosesc imagini (facute de mine) cu diverse cladiri din Bucuresti pentru produse promotionale ... (vezi toată discuția)
Intoarcerea la munca din cic inainte de 2 ani in alt departament marianastamate marianastamate Buna ziua. In luna august 2011 fetita mea face 2 ani si ar trebui sa ma intorc la lucru. Anul acesta la inceputul lunii noiembrie am fost si am vorbit cu sefa ... (vezi toată discuția)
Trebuie depus bilantul anual sau e suficienta declaratia de inactivitate? Ronny93 Ronny93 Am infiintat in 29.11.2019 un SRL si pana la 31.12.2019 am creditat firma si am facut o singura achiztie in acea perioada: am cumparat un aparat necesar ... (vezi toată discuția)