Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... reparatie acoperis de la casa scarii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

reparatie acoperis de la casa scarii

Buna ziua.
Asociatia de proprietari are obligatia legala de a repara acoperisului casei scarii revine blocului?
Raspunsul il puteti gasi numai la presedintele asociatiei, administrator, contabil, cenzor, Intrebati oficial.
Eu v-am rugat să-mi spuneți dacă e legal ce se întâmplă și cum e procedura în orice altă Asociație de Proprietari, pentru că e uluitor ce se întâmplă, cu această „reîntregire” a Fondului de Reparații.
N-am primit niciun răspuns concret, dacă e posibil ca banii din Fondul de Reparații să rămână în cont ne-cheltuit, iar nouă să ni se ceară lunar banii pe diferite lucrări, în loc să se plătească acele lucrări, așa cum era normal și legal, din Fondul de Reparații.
Pentru ce și pentru cine ma plătim acel Fond de Reparații, dacă nu se plătesc din el lucrările.
Vreau un răspuns concret, practic, să știm cum să procedăm în Instanțe, pentru că nu putem plăti bani pentru un așa-zis Fond de Reparații, care e un fel de nou F.N.I. !
flory_mr, utilizator