Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ÎNTREBARE
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ÎNTREBARE

Bună dimineața. Cum se poate aduce o modificare la Legea Asociații de propritari/ locatari și cine poate să ridice problema modificării ? Mulțumesc.
mioara țugui, utilizator
Dacă tot vă șicanează și proprietarul amenință că vă aduce alții și mai necivilizați amenințați și dv. și chiar puțeți să depuneți o sesizare la fisc , sunt convins că cu așa chiriași proprietarul nu plătește impozit pe banii din chirii .
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.
atat legea 61 cat si legea 196 va protejeaza in astfel de cazuri.cand chemati politia folositi 112 si insistati cat trebuie
Vă mulțumesc pentru răspuns, dar vreau mai multe amănunte despre cele 2 legi, în ce an au fost publicate ??? Probabil că sînt mai multe legi cu același număr, nu știu.