Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie CCC daca nu depun CM
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie CCC daca nu depun CM

In ultimi 2 ani, am lucrat 15 luni.
Am incetat contractul de munca in data de 18 mai.
Data nasterii este 2 august.
Daca nu depun deloc concediu de maternitate mai pot lua indemnizatie?
Buna ziua,
Daca ati lucrat, in cazul dvs., cel putin 12 luni in perioada Septembrie 2017-August 2019 o sa primiti aceasta indemnizatie.
Nu beneficiati de indemnizatie de somaj?