Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Litigii de muncă
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Litigii de muncă

Bună ziua , mă numesc Anton , si as dori , să relatez o întîmplare care s-a desfăsurat săptămîna trecută , in sediul unei firme din loc. Turda.
Datorită lipsei repetate de materiale de protectia muncii , (mănuși , ochelari de protectie) am insistat asupra acestui aspect , devenind probabil deranjant pt. angajatorul meu . Răspunsul lui , a fost , de-a dreptul șocant , recurgînd la injurii , si dacă nu ar fi fost oprit de fiul său , la acte de violență , citez „ ce mă tot f..... mă , f..... gura mătii , îți vărs mațele mă ” si alte cuvinte obscene , care denotă apucături de om bolnav .
Acum eu nu am mai trecut prin astfel de situații , și v-aș ruga să-mi spuneți , care sînt căile legale de a reclama astfel de fapte !

Mulțumesc!

Buna ziua,

Sesizare la ITM in care relatati toate aspectele referitoare la securitatea in munca si faptele petrecute.