Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... venit NECUNOSCUT
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

venit NECUNOSCUT

Buna Ziua,daca in cadrul unui proces in care trebuie demonstrat ca o anumita persoana are venituri realizate dar nu se cunoaste locul de munca,instanta unde poate verifica statutul acelei persoane in caz ca nu exista un angajator.poate solicita ANAF?sau care sunt mijloacele ?multumesc!
atat Dvs. - facand dovada ca aveti proces pe rol, cat si instanta, pot solicita relatii de la ANAF, Primarie si ITM.
Mai degrabă instanta poate solicita un raspuns dvs făcând dovada ca ati incercat sa aflati și nu ati reusit,depunând eventual dovada realizării unor demersur,(cereri depuse cu nr inregistrare)etc.
pai nu pot cere eu la ANAF sa-mi comunice ca persoana x are venit de pe anul sau perioada de timp invocata.asta poate solicita judecatorul,sau la ITM.nu dau relatii in acest mod.