Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Utilizarea datelor personale de către terți fără ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Utilizarea datelor personale de către terți fără consimtamant

Un notar, la solicitarea unei persoane a folosit datele mele personale in 8ntocmirea unor înscrisuri, de care eu nu am avut cunoștință.Precizez ca nu cunosc nici pe tert , nici pe notar.Aceasta persoană, pe care eu nu am vazut-o, răvneste la dreptul meu de mostenite asupra unui teren agricol. Intrebarea e urmatoarea: : unde il pot reclama pe notar si pe acest individ?
Ce fel de inscrisuri?
Contract de împrumut si Contract de vanzare drept moștenire.Nu stiu titlu celui de al doilea ,dar la asta se referă.
Ok. Oferiți mai multe date despre contextul in care v-au fost folosite datele in contractele respective.
raluk0207, utilizator