Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intarzieri insuportabile ale platii salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intarzieri insuportabile ale platii salariului

Buna ziua,m-am angajat de curand la o firma, este vorba despre un call center de lb.italiana, care deserveste compania de telefonie mobila italiana H3G.Inca din prima luna salariul a intarziat cu 2 saptamani, in conditiile in care sunt angajati peste 150 oameni, care tac si pleaca privirea, nu stiu de ce, impozitele la stat nu sunt platite de 1 an si asa a functionat aceasta firma de la infiintare, acum 3 ani.Patron este un italian , care vine foarte rar in Romania , dar banii platiti de compania de telefonie ii intra lui in cont ....Ce pot sa fac in aceasta situatie, pt ca nu vreau sa plec, deoarece , sincer , imi place ceea ce fac? Va multumesc.As dori una sau mai multe adrese utile , unde sa pot face niste sesizari, dar sa fie luate in seama si, eventual, rezolvate.Va multumesc din nou.
dalexa_59, utilizator
Sesizati Inspectia Muncii si / sau chemati in instanta angajatorul pentru a va recupera drepturile salariale cuvenite si neachitate.