avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 188 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Raspuns intampinare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Raspuns intampinare

Buna ziua,

Am nevoie de formularea unui raspuns la o intampinare primita de la Judecatoria S1, in legatura cu o plangere impotriva retinerii permisului de conducere, pe care am depus-o anterior (neacordare de prioritate la pietoni. Nu se aflau in traversare). Pentru detalii, va rog sa ma contactati.
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 17:48, 10 Iulie 2019
Nu cred ca o sa va contacteze cineva...
Întâmpinarea trebuie facuta conform spetei...
Mai bine ti contacta dvs.un avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestare in instanta a unei contraventii rutiere CRUMAN CRUMAN Doresc sfat pt. procedura de actionare in instanta impotriva unei contraventii rutiere soldate cu ridicare permis 30 zile, amenda si puncte. Detalii: -[/u] ... (vezi toată discuția)
Plangere proces verbal contraventie circulatie michre michre Buna ziua, Va rog sa ma indrumati in urmatoarea problema: In data de 5.04.2016, am fost oprit in trafic de Ag pol A.C. din cr Hirlau pe motiv ca nu am ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de contraventie geomateo geomateo politia rutiera mi-a intocmit un proces verbal de contraventie pentru neacordare de prioritate la trecerea de pietoni, lasand la o parte faptul ca nu au ... (vezi toată discuția)