Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mi-au fost blocate roțile în parcarea unui ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mi-au fost blocate roțile în parcarea unui supermarket pentru că aș fi blocat calea de acces. Am imagini care arată că nu-i așa, cum pot încerca să recuperez taxa de 100 de lei pentru deblocare?

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu pasii pentru recuperarea unei taxe platita astazi (11 Iulie) in schimbul eliberarii autovehiculului in parcarea unui supermarket ?
Suma este de 100 lei incasata de o firma de paza imputernicita de supermarket (fara implicarea organelor legii) iar pentru cei curiosi motivul inscris in PV este 'blocare cale acces' insa am imagini cu masina parcata unde se vede clar ca este suficient loc sa treaca si autocamioane, nu doar autovehicole.
Nu intreb daca am cale de castig sau nu fiindca aceasta este la latitudinea instantei de judecata sau de moralitatea actiunilor ci doar de pasi pentru a incerca a recupera suma in instanta.

Multumesc!
Manuela Rășină, administrator
CrysNico1971 a raspuns concludent si cu trimiteri exacte. Green, daca nu va pricepeti nu jigniti, chiar lucrez pe aceasta linie (nu are relevanta unde) si, prin urmare, cunosc Legea 333/2003 si HG 301/2012 foarte bine.
Cunoasteti si cazul Timisoara?

burdy_1 a scris:

CrysNico1971 a raspuns concludent si cu trimiteri exacte. Green, daca nu va pricepeti nu jigniti, chiar lucrez pe aceasta linie (nu are relevanta unde) si, prin urmare, cunosc Legea 333/2003 si HG 301/2012 foarte bine.

Cititi din nou toate discutiile si apoi, daca va mai fi nevoie, reveniti cu o intrebare mai clara.

green2015 a scris:

Cunoasteti si cazul Timisoara?

burdy_1 a scris:

CrysNico1971 a raspuns concludent si cu trimiteri exacte. Green, daca nu va pricepeti nu jigniti, chiar lucrez pe aceasta linie (nu are relevanta unde) si, prin urmare, cunosc Legea 333/2003 si HG 301/2012 foarte bine.