avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Insolventa procedura simplificata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Insolventa procedura simplificata

Buna,

Cum se timbreaza o cerere de deschidere a procedurii insolventei, proc. simplificata.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: fany22 , utilizator 17:01, 26 Noiembrie 2009
art 6 din L146/1997 actualizata-actiuni, cereri si contestatii introduse in temeiul Legii nr. 64/1995 privind procedura reorganizarii judiciare si a falimentului si al Legii nr. 83/1998 privind procedura falimentului bancilor – 39 lei;
Multumesc!

Un model de cerere aveti? - daca mi-ati dat un deget va prind de mana :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Insolventa Ionut.C Ionut.C Care era legea ce se aplica intre anii 1998-2000 privind durata de includere in tabloul de creditori al unei societati intrate in insolveta?? Adica pana la ... (vezi toată discuția)
Taxa de timru judiciar kintaregala kintaregala va rog sa-mi spuneti daca s-a modificat taxa de timbru pt. declaratia de creanta? sau a ramas tot 39 lei si tmbru de 0.30 bani. multumesc (vezi toată discuția)
Insolventa debitor CI Ioana Butan CI Ioana Butan Buna ziua! vreau sa deschid procedura insolventei a firmei mele cu intentia de reorganizare. Ca si creante am catre stat 500 de mil lei vechi iar catre o ... (vezi toată discuția)