avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensii

Care este termenul pentru recalcularea pensiilor privind stagiul militar si studiile superioare?
Cel mai recent răspuns: Haimi , utilizator 19:29, 17 Iulie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depuneti documentele la CJP, cu nr. de inregistrare/ data si decizia de recalcularea a punctajului pensiei dvs. intra in plata incepand cu luna urmatoare.
Înțeleg sa depun copii după livretul militar și diploma de studii, însoțite de o cerere. Va mai rog încă o data sa-mi confirmați. Va multumesc anticipat.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa depuneti si o adeverinta din care sa rezulte ca ati urmat cursurile facultatii la zi in perioada ...
Inca o data va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Armata si facultatea se valorifica la stabilirea pensiei pentru limita de varsta? CYBORG CYBORG Buna ziua! 1. Facultatea se ia in calcul la stabilirea pensiei la limita de varsta? 2. Anii de armata ...idem?( am facut armata intre 1974-1975) Va ... (vezi toată discuția)
Influenta anilor de studii "la zi" in cuantumul pensiei Retardila Retardila Buna ziua! Am primit Decizia de trecere de la pensie anticipata la cea \"definitiva\", bineinteles cu anexa de calcul a vechimii in munca si cea a perioadei ... (vezi toată discuția)
Despre pensie de invaliditate Geoc78 Geoc78 Buna ziua, Doresc sa intreb daca se iau in consideratie, anii de facultate (la zi) la calculul pensiei de invaliditate, sau doar la pensia de varsta? (vezi toată discuția)