Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inlocuire gazon sintetic al unui teren de minifotbal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inlocuire gazon sintetic al unui teren de minifotbal

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti in ce conturi se inregistreaza o factura ce reprezinta gazon sintetic in vederea inlocuirii celui vechi.
Mentionez ca gazonul vechi, care a fost indepartat total, a fost inregistrat impreuna cu celelalte cheltuieli privind amenajarea terenului de minifotbal si a fost supus amortizarii.
Multumesc.
ameliee, utilizator
Se inregistreaza pe 611. ''Cheltuieli cu intretinerea si reparatiile''.