Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inspectorul asigurătorului ne-a rupt, mie și ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inspectorul asigurătorului ne-a rupt, mie și persoanei vinovate, constatările amiabile făcute după accident pe motiv că nu sunt bune. Avea dreptul să facă asta?

Buna ziua azi a trebuit să mă prezint la constatarea RCA pentru dosarul de daune iar problema este în felul următor: doamna inspector constatator mi.a luat amiabila mie si persoanei vinovate pe motiv că nu sunt bune si le-a rupt. Avea doamna respectivă vrun drept să le rupă?
Manuela Rășină, administrator
Sigur că nu avea dreptul să le rupă.
Obligația dumeaei era să le primească și să decidă în consecință.
Si in cazul acesta ce pot face?
Plangere la forurile superioare din cadrul acelei societati de asigurare sau la ASF
Nu avea dreptul.sa le rupa.
Faceti altele bune daca asa vrea.
Ei vor sa nu dea bani si fac tot ce pot in acest sens...

Daca nu va intelegeti probabil ca veti avea nevoie de avocat.
nu. este un abuz.