Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inspectorul asigurătorului ne-a rupt, mie și ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inspectorul asigurătorului ne-a rupt, mie și persoanei vinovate, constatările amiabile făcute după accident pe motiv că nu sunt bune. Avea dreptul să facă asta?

Buna ziua azi a trebuit să mă prezint la constatarea RCA pentru dosarul de daune iar problema este în felul următor: doamna inspector constatator mi.a luat amiabila mie si persoanei vinovate pe motiv că nu sunt bune si le-a rupt. Avea doamna respectivă vrun drept să le rupă?
Manuela Rășină, administrator
n-am vazut eu sau nu ati precizat ce anume nu era bine scris in amiabile?