Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acțiune în instanță Tribunal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acțiune în instanță Tribunal

Pentru depunerea unei acțiuni în instanță la Tribunal pentru recuperarea drepturilor salariale mă puteți îndruma precis cum se face acest lucru? Menționez că nu am călcat niciodată în Tribunal. Deasemenea după 3 luni de neplată resursele financiare sunt epuizate. Pot întreprinde această acțiune fără serviciile unui avocat? Înțeleg importanța unui avocat, dar poate există soluții şi fără. Sau sunt victimă sigură?
Mulțumesc.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Da, nu este obligatoriu sa apelati la avocat daca va descurcati singur si puteti castiga procesul.
Model de cerere pentru neplata salariului (drepturilor salariale) de către angajator pentru solicitarea de drepturi bănești în cadrul unui litigiu de muncă.

[ link extern ] /