Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ridicare gunoi
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ridicare gunoi

Bună ziua,
Aș dori să știu dacă firma care ridică gunoiul și cu care nu există contract semnat poate cere o altă taxă față de cum se plătea înainte?
Acum dorește taxarea în funcție de numărul de containere date să se facă și plata. Se eliberează doar o chitanță.

Mulțumesc,
Ridicarea gunoiului menajer este supusă administrării primăriei. Se aplică hotărâri ale CL. Prima verificare acolo trebuie făcută. O chitanță e suficient.
adriandimitriu, utilizator