Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea pensiilor cu mamele cu 3 copii.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea pensiilor cu mamele cu 3 copii.

Buna ziua. Soacra mea a fost casatorita mai mult de 15 ani avand 3 copii acestia sunt toti majori acum. Sotul ei a decedat din cauza unei boli iar ia sa recasatorit timp de 3 ani legal iar si acesta din urma a decedat. Ia are varsta de 59 de ani si nu a lucrat niciodata din cauza unui handicap la vedere. Intreb poate beneficia de o pensie? Am mai pus intrebarea si am primit un raspuns si ma redirectionat pe un site si nu am fost lamurit, nu explica nimic acolo. Va multumesc.
Ați primit răspuns aici:
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Faptul că are trei copii nu contează în cazul dânsei nici după intrarea în vigoare, în septembrie 2021, a noii legi a pensiilor, pentru că nu a lucrat niciodată.

Vă rog să nu mai deschideți topicuri cu acest subiect. Dacă mai aveți întrebări, continuați discuția accesând link-ul de mai sus.
Mulțumesc.
Manuela Rășină, administrator