Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara- vizitare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara- vizitare minor

Buna seara.... Am un amic care e însurat de 5 ani...cu o soție adulterina..cum nu ii convine ceva...îi face bagajul și îl dă afară din casă...ea locuiește cu mama ei....amicul meu lua copilul doua zile pe săptămână,când era liber de la job... Acum..soția lui are o alta relație.. nefiind divorțați....și i a interzis să vina sa mai ia copilul până nu hotărăște instanta altceva....cum sa procedeze el? Va mulțumesc
DanielaSaigiu, utilizator
Să solicite, pe cale de ordonanță președințială, un program de vizită cu caracter vremelnic, până se pronunță instanța pe fondul cauzei!
Cu alte cuvinte, trebuie să se adreseze instanței, prevalându-se de procedura urgentă mai sus menționată!
Să ia legătura cu un avocat!
Va mulțumesc