Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Imputernicire legala sau autorizare pentru semnarea ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Imputernicire legala sau autorizare pentru semnarea documentelor in numele unei anumite persoane fizice sau juridice

Buna ziua,
De curand mi-am infiintat un SRL si nu pot fi peste tot ca sa pot semna documente, deoarece am un bebe mic, de aceea doresc sa-l imputernicesc pe sotul meu sa se ocupe de firma (semnare documente etc.), mentionez ca sotul meu este in concediu crestere copil, as avea nevoie sa-mi spuneti daca pot semna un document prin care-l imputernicesc pe sotul meu sa se ocupe de firma fara a merge la un notariat, ce fel de documente poate semna si daca ii afecteaza CCC sotului meu.
Va multumesc.
Daca il angajati in firma puteti sa-l delegati prin fisa de post sa semneze anumite documente (le nominalizati).
Imputernicirea se da in fata notarului.
Il puteti numi administrator pe sotul dvs. Prin decizia de numire,ii puteti stabili si ce are voie sa faca.
Angajandu-l sau numindu-l administrator vom pierde acea indemnizatie de crestere a copilului.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.