Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... HOTĂRÂREA nr.525 din 27 iunie 1996
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

HOTĂRÂREA nr.525 din 27 iunie 1996

Buna ziua,

Va rog respectuos sa ma ajutati in doua chestiuni
1. Sunt interesat daca HOTĂRÂREA nr.525 din 27 iunie 1996 pentru aprobarea Regulamentului general de urbanism mai este sau nu in vigoare.
2. Nu reusesc sa gasesc date detaliate pentru constructia caselor insiruite. Ma intereseaza care este limita de retragere in fata, limita de retragere in spate si gradul de ocupare pe suprafata terenului
Multumesc anticipat,
Myke
HG nr.525 din 27 iunie 1996 pentru aprobarea Regulamentului general de urbanism este in vigoare
[ link extern ]
multumesc frumos pentru raspuns!
As putea sa intreb, in cazul in care aveti disponibilitate...
Pentru casele de tip insiruite, care este limita de retragere in fata(am inteles ca este de 5 m), dar in spate, exista limita?