Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Anulare proces verbal
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Anulare proces verbal

Buna ziua,pe data de 10.08 am fost oprit in trafic pe viteza in localitate si mi.a fost retinut permisul pt 90 zile,domnul de la politie mi.a gresit in pv judetul de unde sunt,as putea sa anulez sau sa contest acest pv pe acest motiv?
Si.tot acest domn politist mi.a pus si aparatul etilotest unde a iesit o alcoolemie de 0.18,ideea este ca nu a desigilat in fata mea acel obiect din plastic in care sufli,se poate face ceva in aceasta privinta?
Buna ziua, neindicarea ori indicarea gresita a datelor de identificare ale contravenientului sunt motive de nulitate a procesului verbal in masura in care dovediti o vatamare.
Cu privire la celalalt aspect, daca aveti martori cu privire la lipsa sigiliului aparatului etilotest, de asemenea este motiv de contestare a procesului-verbal.