Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cetatenie romana
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cetatenie romana

Mai este considerata cetatean roman o persoana care locuste in USA de peste 23 de ani si a revenit in Romania sporadic maximum 6 luni in tot acest interval de timp?
Are cetatenie romana prin nastere ? Atunci nu i-o ia nimeni.
gi-jane2, moderator