Forum Discuţii juridice Executare silită retract litigios-executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

retract litigios-executare silita

Buna ziua! In anul 2018 am avut un dosar de executare silita. L-am atacat in instanta sub motivul ca suma solicitata era prea mare. Este vorba de Orange. Aveam facturi neachitate de 900 lei..iar suma solicitata pentru achitare era de 4990 lei. Deoarece nu am stiut sa ma reprezint corect,am pierdut procesul si acum sunt executata silit pentru o suma mai mare...adica de 6074 lei. Creditorul actual..nu mai este Orange ci o firma INTRUM DEBT FINANCE AG... care presupun ca a cumparat creditul de la Orange. In aceasta situatie ,acum,cand deja am pusa poprire pe venituri si conturi,mai pot invoca RETRACTUL LITIGIOS si sa chem in judecata acesta firma? Am vreo sansa de reusita,,macar sa reduc suma?
Va multumesc!
amaria72, utilizator
V-ati judecat conform prevederilor Noului Cod Civil banuiesc. Raspunsul este NU din pacate.