Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Preemptiune teren intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Preemptiune teren intravilan

Buna ziua! Puteti sa-mi spuneti daca, din 2016 incoace, s-a modificat ceva privind dreptul de preemtiune teren intravilan? Stiu ca pana in 2016 nu exista o asemenea prevedere. Acum am auzit ca ar fi. Multumesc anticipat pentru raspuns! Va urmaresc cu mare interes!
Dreptul de preemtiune este doar pentru terenurile situate in extravilan.si exista din 2014, de cand a intrat in vigoare legea nr.17/2014.
De atunci nu s-a mai modificat nimic.