avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Impacare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Impacare

In urma cu o luna si jumatate am depus o plangere prealabila pentru furt in vederea folosintei, iar intre timp m-am impacat cu persoana respectiva, lucru pe care l-am declarat amandoi in fata organului de urmarire penala(a politistului). Intrebarea mea este: ce va urma in procesul penal, adica ce va dispune procurorul si cam in cat timp?
Se va dispune clasarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt din magazin malinap malinap Buna seara, in decembrie am sustras din magazin doua coliere in valoare de 111 lei. Regret enorm ceea ce am facut, nu am gandit pe moment. Produsele au fost ... (vezi toată discuția)
Retragere plangere penala gabita60 gabita60 Buna seara ! vreau si eu sa va intreb daca eu am facut plangere penala sotului pentru agresiune si apoi am retras plangerea ,in caz ca apare alt eveniment cu ... (vezi toată discuția)
Furt din magazin - ajutor, caz disperat!! useranonim useranonim Buna seara, Ma aflu intr-o situatie disperata si va cer ajutorul! V-as fi recunoscator daca nu as primi reprosuri si replici de genul \\\\"Asa iti ... (vezi toată discuția)