Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Cum se calculeaza concediul de odihna daca am program de lucru de 4 ore pe zi in timpul facultatii iar in lunile iulie, august, septembrie si octombrie programul este de 8 ore pe zi. Multumesc!
Concediul de odihna nu este influențat de durata timpului de munca, norma intreaga sau timp partial.

Se acordă proporțional cu perioada lucrata.
Multumesc frumos pentru raspuns si pentru promptitudine!

Editat : citare raspuns
Cornel Vasile, Consilier juridic