avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Cum se calculeaza concediul de odihna daca am program de lucru de 4 ore pe zi in timpul facultatii iar in lunile iulie, august, septembrie si octombrie programul este de 8 ore pe zi. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: elena1968 , utilizator 18:26, 20 August 2019
Concediul de odihna nu este influențat de durata timpului de munca, norma intreaga sau timp partial.

Se acordă proporțional cu perioada lucrata.
Multumesc frumos pentru raspuns si pentru promptitudine!

Editat : citare raspuns
Ultima modificare: Marți, 20 August 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul co TEA TEA Salut, Intrebarea mea este urmatoarea: daca s-au abrogat dispozitiile Codului Muncii privitor la calcularea nr de zile de CO proportional cu timpul efectiv ... (vezi toată discuția)
Concediu Ciprian Sandu Ciprian Sandu Buna seara. Am lucrat 4 luni jumatate ca vanzatoare ,luna aprilie si mai am avut contract de 4 ore ,iunie si iulie contract de 6 ore ,iar de pe 1 august pana ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie co pentru cim de 4 ore/zi corneliacr corneliacr Buna ziua...suntem o asociatie de proprietari si avem angajata femeie de serviciu cu 4 ore/zi, salariu brut 950 lei. Durata concediului de odihna este de 21 ... (vezi toată discuția)