Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociație proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociație proprietari

Bună seara! Am vândut apartamentul în 2015 și nu am solicitat restituirea fondului de rulment și nici în contractul de vânzare nu este menționat faptul ca fondul de rulment va rămâne cumpărătorului. Mai pot recupera acest fond de rulment?
Buna ziua,
Si daca il cereti acum...pot invoca prescriptia eventualei datorii...deci...il puteti cere dar nu cred ca o sa mai recuperati ceva...
Datorii nu au fost la acel apartament. Eram cu toate la zi

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Si daca il cereti acum...pot invoca prescriptia eventualei datorii...deci...il puteti cere dar nu cred ca o sa mai recuperati ceva...

Ei acel fond il pot considera o datorie ce trebuia ceruta de dvs.., daca nu ati specificat nimic in contractul de v-c sau nu ati cerut acesti bani dupa vanzare...banuiesc ca au presupus ca raman in contul noului proprietar
Legal nu mai puteti ridica pretentii asupra fondului de rulment
Era normal ca la momentul instrainarii imobilului sa solicitati presedintelui de asociatie sa respecte dis[ozitia in vigoare si sa va restituie fondul de rulment
A intervenit termenul de prescriptie drept de executare debite
Multumesc

ynocentta a scris:

Legal nu mai puteti ridica pretentii asupra fondului de rulment
Era normal ca la momentul instrainarii imobilului sa solicitati presedintelui de asociatie sa respecte dis[ozitia in vigoare si sa va restituie fondul de rulment
A intervenit termenul de prescriptie drept de executare debite