avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1966 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sesizări Asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sesizări Asociatia de proprietari

Este legal ca raspunsurile primite de la Comitetul Executiv sa fie postate pe Facebook, in grupul blocului ? Cenzorul mi-a raspuns si pe email, dar a specificat “ voi posta acest raspuns si pe Facebook”.
Sesizările au fost facute in scris sau pe email. Multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 23 August 2019
Claudia G., utilizator
Publica toate răspunsurile la cererile tuturor sau numai răspunsurile date dvs.?
Ale mele.

Eu sunt singura care face sesizări :)

Ei raspund ceva de genul:

“Ca raspuns la sesizările legate de cheltuieli.......... “, ptr cazul in cate s ar gandi cineva sa mai faca o sesizare asemănătoare cu a mea, sa stie ce raspuns primeste.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Publica toate răspunsurile la cererile tuturor sau numai răspunsurile date dvs.?

Ultima modificare: Sâmbătă, 24 August 2019
Claudia G., utilizator
Atat timp cat dv ati sesizat prin email este normal sa vi se raspunda tot prin email
Daca cenzorul intelege sa posteze raspunsul adresat dv si pe alte retele sociale isi asuma responsabilitatea
Ce inseamna “responsabilitatea” ?

Asa doresc sa aflu, poate fi tras la raspundere in vreun fel ?

ynocentta a scris:

Atat timp cat dv ati sesizat prin email este normal sa vi se raspunda tot prin email
Daca cenzorul intelege sa posteze raspunsul adresat dv si pe alte retele sociale isi asuma responsabilitatea

Ce inseamna “responsabilitatea” ?

Asa doresc sa aflu, poate fi tras la raspundere in vreun fel ?

ynocentta a scris:

Atat timp cat dv ati sesizat prin email este normal sa vi se raspunda tot prin email
Daca cenzorul intelege sa posteze raspunsul adresat dv si pe alte retele sociale isi asuma responsabilitatea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Presedinti de asociatii de proprietari ARKzad ARKzad Cine poate sanctiona sau cui i se pot adresa nereguli facute de presedintele asociatiei de proprietari in legatura cu nerespectarea statutului asociatiei si a ... (vezi toată discuția)
Ce lege obliga asociatia de proprietari sa afiseze adresa de email si nr. de telefon? gev gev Deoarece asociatia de proprietari refuza sa afiseze adresele de email si numerele de telefon ale presedintelui asociatiei si cenzorului, spunand ca nu ii ... (vezi toată discuția)
Cat de legala este postarea unui video sau a unei poze de pe ... CrystyOlteanu CrystyOlteanu Cat de legala este postarea unui video sau a unei poze de pe camera de supraveghere , cu un minor care fura ceva din magazin , pe facebook ? (vezi toată discuția)