Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune casa

Buna ziua . Soacra mea a murit recent si am vrea sa facem actele pe casa unde locuia. Acea casa este mostenire de la mama ei . Soacra mea mai are o soră care este in viata ,cu care nu avem niciun fel de probleme, ii cedează doar sotului meu partea ei. Sotul meu are 4 frati. Cum am putea face succesiunea? Si cum se va evalua casa pentru ca noi am mai facut ceva modificari. Multumesc frumos.
Soacra dvs are un certificat de mostenitor sau o hotarare judecatoreasca, care sa dovedeasca faptul ca imobilul provine de la mama?
Actele de proprietate pe numele cui sunt?
Pe numele mamei ei.

raluk0207 a scris:

Soacra dvs are un certificat de mostenitor sau o hotarare judecatoreasca, care sa dovedeasca faptul ca imobilul provine de la mama?
Actele de proprietate pe numele cui sunt?