Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara minor.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara minor.

Bună ziua.
Sunt divorțată, custodie comună copil iar tatăl program de vizitare probabil cel clasic și pensie alimentară.
In vacanță de vară tatăl are o lună la domiciliul lui. Întrebarea este:
Se sistează pensia alimentară în luna din vară cât este la tatăl său? Poate tatăl sa nu mai plătească pensia pe luna respectivă fără sa fie hotărâtă în sentință?

De vreme ce în hotărâre nu este menționat așa ceva, nu se sistează nimic!
Se respecta intotdeauna hotararea.