Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare silita-Debitor Acte
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare silita-Debitor Acte

Buna ziua! Ce acte trebuie sa primeasca un debitor care a pierdut o casa in urma unei executari silite? Intreb pt ca ma aflu in situatia urmatoare: sunt cadru militar si vreau ajutor de chirie, insa am nevoie de un act prin care sa ateste ca apartamentul nu mai este pe numele meu. Banca m-a trimis la executor si executorul la banca. Nici unul nu mi-a oferit niste raspunsuri concludente. Va multumesc!
Bună ziua,

Executorul trebuie să vă dea Incheire de incetare a executării silite după ce distribuie banii rezultați din vânzare.

După intabularea actului pe noul proprietar puteți obține un extras de carte funciară pentru informare în care va figura noul proprietar.

Dana Fatol