Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare pamant, plata cota parte la stat?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare pamant, plata cota parte la stat?

Buna ziua, am o nelamurire, daca vand o bucata de pamant in valoare de 30.000 euro, am dat un exemplu, cat ar trebui sa platesc la stat pentru tranzactie? Sau ce taxe se platesc la vanzarea unei bucati de pamant.?

Mentionez ca are toate actele la zi in regula.
Mentionez in acelasi timp ca este vorba de o mostenire nu de o tranzactie pe care sa o fi facut in trecut si acum sa vand cu o suma mai mare.