Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt sau nu asigurat CAS ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt sau nu asigurat CAS ?

Daca sunt angajat pe o perioada determinata de o luna pot beneficia de concediu medical? Am suferit o entorsa si mi s-a recomandat 7 zile de repaus. Mentionez ca inainte de aceasta angajare nu eram asigurat
Nu beneficiati de concediu medical, daca nu indepliniti conditia stagiului : 6 luni realizate în ultimele 12 luni anterioare lunii pentru care se acordă concediul medical.