Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... casa demolata 1987
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

casa demolata 1987

Buna ziua,
As dori sa ma informez, daca pentru o casa demolata in anul 1987, se mai despagubeste proprietarul, el fiind despagubit doar cu bani pe casa in sine, nu si pentru teren ?
Ce este de facut in acest sens. Va multumesc.
camy3, utilizator
Trebuiau făcute multe, notificare în baza legii 10,depus acte ,trebuia sa va judecati cu ANRP daca exista dosar înregistrat sau cu primăria în cazul în care notificarea nu fusese solicitata.Daca nu ati facut nimic din toate acestea este posibil sa fie prea târziu ,cu aproape 17 peste data de cand trebuia facuta notificarea .
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat