avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... casa demolata 1987
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

casa demolata 1987

Buna ziua,
As dori sa ma informez, daca pentru o casa demolata in anul 1987, se mai despagubeste proprietarul, el fiind despagubit doar cu bani pe casa in sine, nu si pentru teren ?
Ce este de facut in acest sens. Va multumesc.
Ultima modificare: Joi, 29 August 2019
camy3, utilizator
Trebuiau făcute multe, notificare în baza legii 10,depus acte ,trebuia sa va judecati cu ANRP daca exista dosar înregistrat sau cu primăria în cazul în care notificarea nu fusese solicitata.Daca nu ati facut nimic din toate acestea este posibil sa fie prea târziu ,cu aproape 17 peste data de cand trebuia facuta notificarea .
Ultima modificare: Joi, 29 August 2019
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 10/2001 Basil Basil Recent am aflat de pronuntarea TMB prin care este aprobata cererea mea de obtinere a despagubirilor pentru casa parintilor care a fost demolata in anul 1982 ... (vezi toată discuția)
Intrebare retrocedare AdrianaLungu58 AdrianaLungu58 Sunt posesoarea unei suprafate de 700 mp intravilan (cf. unei notificari pe legea nr. 10), notificarea a fost facuta in anul 2001. M-am judecat cu Prefectura ... (vezi toată discuția)
Legea 10-masuri reparatorii nicu1961 nicu1961 Bunicul meu a avut o casa cu 2 etaje si restaurant la parter-in fata Garii de est-el decedand in anul 1949,ramanand mostenitori bunica si cei 2 copii ai ... (vezi toată discuția)